Wentylacja i klimatyzacja

 

 


Oferujemy najnowocześniejszego typu wentylacje i klimatyzjacje.

Prawidłowa wentylacja jest podstawą bezpiecznego i zdrowego trybu życia oraz elementem koniecznym do bezproblemowej eksploatacji obiektów i pomieszczeń.

klimatyzacja komfort
Specjalizujemy się w:

  • lokalach gastronomicznych,
  • restauracjach, salach weselnych i konferencyjnych,
  • kuchniach zawodowych,
  • sklepach, hipemarketach,
  • wszelkich obiektach produkcyjnych,
  • budynkach mieszkalnych,
  • budynkach przemysłowych,
  • garaży.

Wentylacja w zakładach gastronomicznychklimatyzacja restauracja

 

Procesy gastronomiczne odbywające się na zapleczach zakładów gastronomicznych, prowadzą do podwyższenia temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, a co za tym idzie powstawanie pleśni, skraplanie się pary wodnej na oknach i innych powierzchniach w pomieszczeniu. Kolejną kwestią jest ciąg wsteczny przez kratki wentylacyjne, który przenosi zapachy potraw, spalin, dymów i papierosów.Zadaniem wentylacji jest efektywne eliminowanie substancji unoszących się w powietrzu, oparów tłuszczowych, pary wodnej oraz usuwanie nadwyżki ciepła z pomieszczenia. Prawidłowo wykonany projekt wentylacji zapewnia więc bezpieczną pracę personelu lokalów gastronomicznych oraz w sposób zauważalny wpływa zarówno na jej komfort, jak również na jej skuteczność.

Uwaga!
Każdy właściciel zakładu gastronomicznego zobowiązany jest do przeprowadzenia corocznego przeglądu kanałów wentylacyjnych na podstawie Dz. U. z 2003r. nr 121 poz. 1138 .

 

 

Wychodząc naprzeciw tym wymogom firma Ventmar Sp. z o. o. zajmuje się przeglądami instalacji wentylacyjnych wraz protokołem.

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z nami telefonicznie.

Jakość powietrza w sposób bezpośredni wpływa na zdrowie ludzi.

klimatyzacjaW nieoczyszczanym, niewymienianym powietrzu mogą rozwijać się bakterie, wirusy i inne zarazki chorobotwórcze. Nie podjęcie walki o polepszenie jakości powietrza, powoduje degenerację budynku, co w efekcie pogłębia rozwój grzybów i pleśni, a tym samym zwiększa pośrednio negatywny ich wpływ na ludzkie zdrowie. Nieprawidłowa wentylacja pomieszczenia prowadzi do po pogorszenia zdrowia i samopoczucia człowieka przejawia się to przez częste bóle głowy i zmęczenie, obniżenie koncentracji i percepcji, choroby układu oddechowego i alergie. Zdrowe i świeże powietrze jest bardzo istotne, abyśmy mieli pewność, że nasze zdrowie i życie jest pod dobrą opieką. Zastosowanie odpowiednich urządzeń wentylacyjnych pozwala na wymianę powietrza na świeże i często chłodniejsze. Zadaniem instalacji wentylacji-klimatyzacji jest zapewnienie odpowiednich warunków komfortu cieplnego, ale również poprzez systemy filtracyjne usuwają nagromadzone zanieczyszczenia mikrobiologiczne z pomieszczeń.

chmurka osobaok